Perform & Protect

play_arrow
Dust Management

NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA.
MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ.

Perform & Protect to nasz certyfikat oznaczający serię elektronarzędzi, które pozwalają osiągnąć więcej w krótszym czasie. Narzędzia z tej serii pozwalają zawsze działać zgodnie z najwyższymi standardami jakości, bez poświęcania bezpieczeństwa lub zdrowia. Narzędzia z serii Perform & Protect zostały zaprojektowane z myślą o stałym przekraczaniu wymogów BHP bez żadnych kompromisów w zakresie osiągów. To nasze specjalne oznaczenie zaświadczające, że narzędzia, których używasz, spełnią swoje zadanie - pozwolą Ci wykonać więcej pracy w krótszym czasie, bez poświęcania bezpieczeństwa lub zdrowia.

  OSIĄGI

  Narzędzia Perform & Protect pozwalają Ci osiągnąć więcej w krótszym czasie i stale podnoszą poprzeczkę w zakresie osiągów, bez poświęcania zdrowia i bezpieczeństwa.

  check Osiągnij więcej w krótszym czasie

  check Zwiększona wydajność narzędzia i ekipy

  check Narzędzia przekraczają wymogi BHP

  ZGODNOŚĆ Z PRZEPISAMI

  Posiadanie narzędzi spełniających surowe wymogi BHP pozwala Tobie i Twojej ekipie na przyjmowanie większej liczby różnorodnych zleceń.

  check Dostęp do zleceń na dużych budowach

  check Narzędzia są zgodne z wymogami BHP

  check Przyjmowanie bardziej zróżnicowanych i większych zleceń

  BEZPIECZEŃSTWO

  Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest najważniejsze. Nasz certyfikat Perform & Protect zapewnia członków Twojej ekipy, że udostępniasz im narzędzia przekraczające normy bezpieczeństwa i informuje wszystkich w miejscu pracy, że zapewniasz pełną zgodność z przepisami i dbasz o bezpieczeństwo.

  check Informuje użytkowników, że narzędzia są w pełni zgodne z przepisami

  check Informuje nadzorujących budowę, że zapewniasz pełną zgodność z przepisami

  check Ogranicza ryzyko związane z długotrwałym użytkowaniem narzędzi

  PANOWANIE NAD PYŁEM

  Zmniejszone ryzyko wdychania pyłu i czystsze miejsce pracy.

  DRGANIA

  Poziomy drgań obniżone o 50%, aby poprawić bezpieczeństwo pracy.

  FUNKCJE ZABEZPIECZAJĄCE

  Rozwiązania do kontroli momentu obrotowego.

  LINKA ZABEZPIECZAJĄCA

  Twoja ostatnia linia obrony w razie upadku narzędzia.

  CZYSTSZA SPRAWNOŚĆ

  Gama Perform & Protect ogranicza zagrożenia dla zdrowia związane z wdychaniem pyłu, takie jak pylica krzemowa lub przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Gama Perform & Protect obejmuje zaawansowane rozwiązania do usuwania pyłu, takie jak atestowane przez HEPA odsysacze pyłu klasy M (0,1% pyłów o maksymalnym dopuszczalnym stężeniu (MAC) ≥ 0m1 mg/m³) z automatycznym czyszczeniem filtrów, osłony przeciwpyłowe, wiertła rurowe, a także uniwersalne odsysacze zgodne z wszystkimi markami narzędzi.

  check Lepsze osiągi narzędzi, niezawodność i trwałość
  check Czystsze i bezpieczniejsze środowisko pracy
  check Ograniczone ryzyko wdychania pyłu

  ELEMENTY SYSTEMU USUWANIA PYŁU

  Automatyczne filtry pulsacyjne zapobiegają zatykaniu się filtrów i utrzymują ich sprawność.

  Uniwersalny system łączący narzędzia z osłonami do odsysania pyłu.

  Zdalna bezprzewodowa obsługa narzędzi z wbudowanym systemem bezprzewodowego sterowania narzędziami Wireless Tool Control.

  Atest klasy M gwarantuje zgodność z najsurowszymi wytycznymi BHP.

  PEWNA RĘKA

  Przedłużone narażenie na drgania prowadzi do powszechnie występujących schorzeń, jak zespół cieśni nadgarstka (ZCN) oraz zespół wibracyjny. Nasza technologia Aktywnej Kontroli Drgań oferuje układy przeciwwag, swobodne uchwyty i wiele innych funkcji, które znacznie obniżają wartości drgań trójosiowych. Pomaga to uzyskać do 50% mniej drgań w porównaniu do standardowych modeli elektronarzędzi w pomiarach zgodnych z EN 60745 1:2006.

  Jeśli są używane poprawnie, narzędzia z serii Perform & Protect gwarantują utrzymywanie ekspozycji użytkownika poniżej limitu wartości granicznych. Narzędzia generujące drgania o wartości 5 m/s² mogą być używane przez maksymalnie 2 godziny dziennie, aby pozostać poniżej wartości działania narażenia, lub przez maksymalnie 8 godzin dziennie, aby pozostać poniżej wartości dopuszczalnej narażenia. Wydłużony czas użytkowania i poprawa komfortu oznaczają, że Ty i Twoja ekipa mogą wykonywać wymagające zadania dłużej i bezpieczniej.

  check Wykonuj wymagające zadania dłużej
  check Zwiększona wygoda obsługi
  check Poprawione bezpieczeństwo pracy ekipy, większa niezawodność i trwałość narzędzi

   

  Zmniejsza drgania odczuwane przez użytkownika na uchwytach o 20%.

  MOC BEZ KONTROLI NIE JEST NIC WARTA

  Szybkie i wydajne narzędzia mogą się zaciąć podczas cięcia lub wiercenia, grożąc obrażeniami ciała użytkownika i uszkodzeniem narzędzia. Nasza seria narzędzi Perform & Protect standardowo oferuje wbudowane, zaawansowane funkcje technologii kontroli momentu obrotowego.

  Antyobrotowy system elektronicznego sprzęgła E-Clutch wykrywa ruch obrotowy, ograniczając do minimum nagłą reakcję narzędzia na moment obrotowy, a elektroniczne hamulce ograniczające odrzut wbudowane w nasze szlifierki automatycznie odcinają zasilanie narzędzia w razie wystąpienia utknięcia, ściśnięcia lub zakleszczenia. Narzędzia są również wyposażone w kontrolki LED i czujniki przeciążenia.

  ELEMENTY SYSTEMU KONTROLI BEZPIECZEŃSTWA

  Zdalna bezprzewodowa obsługa narzędzi z wbudowanym systemem bezprzewodowego sterowania narzędziami Wireless Tool Control.

  Automatycznie wyłącza narzędzie w razie utknięcia, aby zapobiegać obrażeniom ciała.

  Automatyczne wyłączanie szlifierki w razie wystąpienia utknięcia, ściśnięcia lub zakleszczenia.

  TWOJA OSTATNIA LINIA OBRONY W RAZIE UPADKU NARZĘDZIA

  Podczas pracy na wysokości ważne jest, aby stosować zintegrowane rozwiązania zapewniające najwyższą ochronę i zabezpieczające narzędzie na wypadek jego upadku. Zintegrowane rozwiązania w postaci linki zabezpieczającej oferują opcje przywiązania wybranych narzędzi przewodowych i bezprzewodowych do sztywnych konstrukcji  pracy na wysokości, przy maksymalnej długości smyczy wynoszącej 2 m, pomagając zabezpieczyć narzędzie w przypadku jego upadku.

  *Wszystkie produkty Perform & Protect zostały zaprojektowane tak, aby konsekwentnie przekraczać wymagania przepisów BHP bez uszczerbku dla wydajności.

  Zgodność Z Airlock

  Każdy odsysacz z serii AirLock oferuje specjalne połączenia pozwalające na podłączanie do szerokiej gamy narzędzi DEWALT.